NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Тонът на времето Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София с празнична програма
4115
Тонът на времето

Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София с празнична програма

Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София – 17 септември със специална програма и с безплатен достъп във филиалите на музея, съобщават организаторите. Свободен ще е достъпът до Триъгълната кула на Сердика, АККК „Сердика“, Археологически парк „Западна порта на Сердика“, Археологическо ниво на базиликата Света София, посочват от екипа.  „В празничния 17 септември в залата за Временни експозиции се открива изложбата „София“. Тя е посветена на 110-годишнината от рождението на художника Владимир Мански

| 13 Септември 2024, 12:15 ч.
Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София с празнична програма
Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София с празнична програма
Снимка © РИМ-София

Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София – 17 септември със специална програма и с безплатен достъп във филиалите на музея, съобщават организаторите.

Три виртуозни концерта на Бах ще звучат на 17 ноември в зала „България", в изпълнение на цигуларките Божидара Кузманова и Зорница Иларионова, които за първи път ще излязат заедно на една сцена. Диригент на вечерта е маестра Диана Илкоска, съобщават от Софийската филхармония.

Програмата включва Концерт за цигулка и оркестър №1 в ла минор, BWV 1041, Концерт за цигулка и оркестър №2 в ми-мажор, BWV 1042, и Концерт за две цигулки и оркестър в ре минор, BWV 1043.

„Макар да не е бил лишен от благоволението на кралския двор и лично на Фридрих Велики, един от най-големите композитори на всички времена Йохан Себастиан Бах е малко известен приживе и малко публикуван. Първият инструмент, който Бах изучава в най-ранните си години, е цигулката – взима уроци от баща си до 10-годишната си възраст, к

В суровия свят на Николай Хайтов има една магичност, една магнетичност, затова той остава актуален и днес, казва режисьорката Маргарита Ралчева по повод премиерата на филма „Сватба“.

По думите любовният триъгълник, който разказва, може да се случи навсякъде по света, по всяко едно време.

„За мен това е един от най-хубавите български филми. За първи път жена е режисьор на Хайтов, тъй като до този момент той е правен само от мъже – Едуард Захариев, Милен Николов, Методи Андонов... Интересно е, защото Хайтов е майстор на красотата, на Родопите, а тук е различно, защото е направено от жена“, казва актьорът Васил Банов.

„При всеки актьор има една изненада от самия себе си, когато прави дадена роля. Най-много ме докосна връзката с природата, с истинското, с животни

Дуа Липа отмени концерта си в Джакарта заради "непредвидени проблеми с безопасността и логистиката" на сцената, съобщи ДПА.

Певица увери, че е "с разбито сърце", тъй като няма да може да изнесе предвиденото за събота вечер шоу в Indonesia Arena.

"Аз съм тук, във вашата невероятна страна и съм готова да изнеса концерт, но с огорчение споделям, че беше установено, че не е безопасно представлението да продължи поради проблеми със сцената", написа Липа в социалните мрежи. "Толкова много очаквах тази вечер и наистина ме боли, че не можем да изнесем шоу за всички вас, особено след толкова дълго време от последното ми изпълнение в Джакарта".

Организаторите TEM Presents и PK Entertainment обясниха, че отмяната е "поради непредвидени проблеми с безопасността и логистиката" в съвместно изявление на уебсайта на Липа.

"Въпреки готовността на Дуа Липа да изнесе пред

С клавирен рецитал на Алберт Мамриев тази вечер започва 14-ото издание на „Пиано екстраваганца”, съобщават от екипа на международния фестивал.

Пианистът, диригент и музикален продуцент Алберт Мамриев е роден в Дагестан. Учи при баща си – известният музикант Янкел Мамриев, при проф. Александър Бакулов и проф. Николай Костилев в Централното музикално училище на Московската консерватория „Чайковски“, както и при проф. Сергей Доренски, при професор Арие Варди в Музикалната академия „С. Рубин“ към университета в Тел Авив и в Хановерския университет за музика, драма и медии.

В Софийската градска художествена галерия той ще изпълни творби от Р. Вагнер/Ф. Лист – Feierlicher Marsch из „Парсифал“, Walhall из „Пръстенът на нибелунгите“, O du mein holder

Художникът Иван Бахчеванов ще открие нова самостоятелна изложба живопис в родния си град Бургас на 5 септември.

Тя се казва “Плаване в непознато море” и ще бъде подредена в Културен център "Морско казино", съобщават от културната институция. 

В творчеството на Бахчеванов обикновено се преплитат митологичното, класическото и модерното пластическо изкуство, пишат домакините. Произведенията му са описвани още като поетичен експресионизъм, кинетична живопис, а трети определят Иван Бахчеванов като "четириполюсен". Това определение избира за заглавието на филма си, посветен на художника, Христо Димитров - Хиндо.

За себе самият Бахчеванов казва, че е художник на деня и нощта. През деня работи по своето монументално, публично изкуство, а през нощта рисува картините си. Сред популярните му публични творби са арката „Св. Николай Чудотворец” в

Свободен ще е достъпът до Триъгълната кула на Сердика, АККК „Сердика“, Археологически парк „Западна порта на Сердика“, Археологическо ниво на базиликата Света София, посочват от екипа. 

„В празничния 17 септември в залата за Временни експозиции се открива изложбата „София“. Тя е посветена на 110-годишнината от рождението на художника Владимир Мански. Представя негови творби, свързани със столицата. Програмата включва традиционните творчески ателиета на Регионалния исторически музей – София за деца между 6 и 12 години. Този път се набляга на рисуване с иновативни материали и на техники за апликиране“, разказват още организаторите.

Предвидена е и обиколка с екскурзовод, която започва от археологическото ниво на базиликата „Света София“. Беседата продължава в църквата „Света София“, палатата „Света София“, Къщата с часовника, улица „Малко Търново“. 

В този ден Регионалният исторически музей – София си партнира с Централните хали в две инициативи. Първообразът на герба на столицата, притежание на Музея, се излага в експозиционното пространство на Халите. Освен това Халите са домакин на събитие, представящо изложбата „Истории зад фасадите“ и дискусия с екипа, отбелязват още организаторите.

„Археологическият парк „Западна порта на Сердика“ се превръща в сцена на визуалния танцов пърформанс „Граници на реалността“ на Derida Dance Center“, посочват още от екипа.

Българският павилион на Венецианското биенале на изкуствата тази година се радва на голям успех сред международните журналисти и посетители. Това каза комисарят на павилиона д-р Надежда Джакова.

За нас е огромно признание да бъдем отличени като един от павилионите, задължителни за посещение, което е безспорен успех за всички, отбеляза тя.

В 60-ото издание на биеналето страната ни се представя с проекта „Съседите“. Автори на инсталацията са Лилия Топузова, Джулиан Шехирян и Красимира Буцева, а куратор е Васил Владимиров. Павилионът бе официално открит на 20 април и може да бъде разгледан до края на Биеналето – на 24 ноември.

БЪЛГАРСКИЯТ ПАВИЛИОН – „ОТКРИТИЕТО НА ТАЗГОДИШНОТО БИЕНАЛЕ“

Д-р Надежда Джакова обясни, че от 17 до 19 април павилионът е посетен само от акредитирани от биеналето лица – кур

Електротехник откри древни фрески по време на ремонт във Вила Фарнезина, Рим, предаде АФП. Трите рисунки са били скрити над сводестия таван на някогашната всекидневна на Агостино Киджи (1466-1520), богат ренесансов банкер и меценат, който построява вилата в началото на XVI век.

Преди една година електротехникът Давиде Ренцони извършва проверка в част от двореца. „Отидох да взема едно фенерче и когато го включих, изведнъж видях фреските. Това беше чудо“, спомня си той пред АФП. На фреските могат да бъдат видени херумиви, облечени в бяло, нарисувани на син, червен и златен фон.

Освен тях е нарисуван и гербът на благородническата фамилия Фарнезе. Кардинал Александър Фарнезе се сдобива с вилата през 1579 г. През 1927 г. дворецът е придобит от италианската държава и е подложен на мащабна реставрация.

Откриването на фреските е част от изложба, посветена н

Произведението "Комикът" на Маурицио Кателан, представляващо банан, залепен с тиксо върху стена, се очаква да бъде продадено за повече от един милион щатски долара на търг, съобщи Пи Ей мидия/ДПА. 

Творбата раздели почитателите на изкуството и критиците, когато дебютира на шоуто Арт Базел Маями бийч през 2019 г. и оттогава бе изядена два пъти - веднъж като част от творческия пърформанс "Гладен артист" и втори път от гладен студент, който залепи кората на изядения банан на стената.

Очаква се произведението да бъде продадено на цена между един милион щатски долара и 1,5 милиона щатски долара, когато бъде предложено на търг на "Сотбис" в Ню Йорк на 20 ноември.

Преди аукциона творбата ще бъде представена на различни места в света. Първата изложба е на 28 октомври в Ню Йорк, след което ще бъде експонирана в Лондон, Париж, Милано, Хонконг, Дубай, Тайпе, Токио и

В картините всеки вижда това, което харесва или мисли. Така всеки ще намери нещо различно в произведенията ми. Това каза словашкият художник Робърт Янчович-младши. Той и баща му проф. Робърт Янчович представят изложбата Litho в галерия „Графикарт“. 

„Бих искал да благодаря на тази галерия. В света има малко такива галерии, фокусирани изключително върху графиката. В Словакия няма такава. Бих искал също да благодаря за възможността да изложа тук. Специално благодаря на Людмил Георгиев, Доротея Янева и Албена Спасова“, каза той.

Разказва, че баща му имал самостоятелна изложба в София през 90-те години. „Каза ми, че хората тук са много мили и сърдечни и беше прав“, отбелязва Янчович-младши. 

Казва, че любимата му творба винаги е последната създадена. „Тези, които са току-що завършени и се вълнувам да покажа пред п

Дончо Захариев празнува 80-годишнина с голяма изложба.

Експозицията „Нещото отвътре и мъничко отвън“ ще бъде представена от 19 ноември до 6 декември в Съюза на българските художници (СБХ) на ул. „Шипка“ 6, съобщават организаторите.

От СБХ отбелязват, че макар изложбата да е юбилейна, не е ретроспекция, произведенията са от последните години.

„Това е напълно основателно, защото авторът почти всеки ден е в ателието си, рисува и гледа напред. Дончо Захариев е добре познат на публиката от многобройните му самостоятелни изложби и участия в колективни прояви както на групата на пернишките художници, така и на национално и международно ниво“, разказват от екипа.

В навечерието на настоящата си изложба той споделя случки, истории и срещи, разказва за трудностите, на които е благодарен, защото са го направили по-силен и неотстъ

/ВСР

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Портрет на поета Артюр Рембо, нарисуван от неговия любовник Пол Верлен на неизвестна дата, ще бъде продаден на търг в Париж на 2 декември, предаде АФП. Първоначалната оценка на тв ...
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Скарлет Йохансон е една от най-разпознаваемите актриси в света. През 2018 и 2019 г. става най-високоплатената актриса и е включвана многократно в списъка на „Форбс“. П ...
Рапърът Ръс ще има концерт у нас
Мултиплатиненият рапър, текстописец и продуцент Ръс (Russ) пристига в София, в зала 3 на НДК, на 10 декември, съобщават организаторите от Fest Team. С над 10 години активно творче ...
Лили Иванова: Този концерт беше по-специален
Вечните хитове на Лили Иванова огласиха тази вечер Сандански. Точно в 20:00 часа в препълнената зала на Дома на културата примата на българската естрада беше посрещната от своите п ...
Мартин Геновски: Исках да създам филм, който да вълнува публиката и да е за цялото семейство
Щастлив съм, защото исках да създам филм, който да вълнува публиката и да бъде подходящ за цялото семейство. От емоциите на зрителите виждам, че сме постигнали целта. Думите са на ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Съпруги бъркат мъжете си, слуги не познават господарите си
На 29 ноември е премиерата на „Комедия от грешки“. Представлението на театър „София“ ще се играе на сцената на „Театро отсам канала“, информират ...
Тикер в 15:00 ч.
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черу ...
Начало Тонът на времето
4115
Тонът на времето

Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София с празнична програма

Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София – 17 септември със специална програма и с безплатен достъп във филиалите на музея, съобщават организаторите.„В празничния 17 септември в залата за Временни експозиции се открива изложбата „София“.

| 13 Септември 2024, 12:15 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София с празнична програма
Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София с празнична програма
Снимка © РИМ-София

Регионалният исторически музей – София отбелязва Деня на София – 17 септември със специална програма и с безплатен достъп във филиалите на музея, съобщават организаторите.

Свободен ще е достъпът до Триъгълната кула на Сердика, АККК „Сердика“, Археологически парк „Западна порта на Сердика“, Археологическо ниво на базиликата Света София, посочват от екипа. 

Три виртуозни концерта на Бах ще звучат на 17 ноември в зала „България", в изпълнение на цигуларките Божидара Кузманова и Зорница Иларионова, които за първи път ще излязат заедно на една сцена. Диригент на вечерта е маестра Диана Илкоска, съобщават от Софийската филхармония.

Програмата включва Концерт за цигулка и оркестър №1 в ла минор, BWV 1041, Концерт за цигулка и оркестър №2 в ми-мажор, BWV 1042, и Концерт за две цигулки и оркестър в ре минор, BWV 1043.

„Макар да не е бил лишен от благоволението на кралския двор и лично на Фридрих Велики, един от най-големите композитори на всички времена Йохан Себастиан Бах е малко известен приживе и малко публикуван. Първият инструмент, който Бах изучава в най-ранните си години, е цигулката – взима уроци от баща си до 10-годишната си възраст, к

В суровия свят на Николай Хайтов има една магичност, една магнетичност, затова той остава актуален и днес, казва режисьорката Маргарита Ралчева по повод премиерата на филма „Сватба“.

По думите любовният триъгълник, който разказва, може да се случи навсякъде по света, по всяко едно време.

„За мен това е един от най-хубавите български филми. За първи път жена е режисьор на Хайтов, тъй като до този момент той е правен само от мъже – Едуард Захариев, Милен Николов, Методи Андонов... Интересно е, защото Хайтов е майстор на красотата, на Родопите, а тук е различно, защото е направено от жена“, казва актьорът Васил Банов.

„При всеки актьор има една изненада от самия себе си, когато прави дадена роля. Най-много ме докосна връзката с природата, с истинското, с животни

Дуа Липа отмени концерта си в Джакарта заради "непредвидени проблеми с безопасността и логистиката" на сцената, съобщи ДПА.

Певица увери, че е "с разбито сърце", тъй като няма да може да изнесе предвиденото за събота вечер шоу в Indonesia Arena.

"Аз съм тук, във вашата невероятна страна и съм готова да изнеса концерт, но с огорчение споделям, че беше установено, че не е безопасно представлението да продължи поради проблеми със сцената", написа Липа в социалните мрежи. "Толкова много очаквах тази вечер и наистина ме боли, че не можем да изнесем шоу за всички вас, особено след толкова дълго време от последното ми изпълнение в Джакарта".

Организаторите TEM Presents и PK Entertainment обясниха, че отмяната е "поради непредвидени проблеми с безопасността и логистиката" в съвместно изявление на уебсайта на Липа.

"Въпреки готовността на Дуа Липа да изнесе пред

С клавирен рецитал на Алберт Мамриев тази вечер започва 14-ото издание на „Пиано екстраваганца”, съобщават от екипа на международния фестивал.

Пианистът, диригент и музикален продуцент Алберт Мамриев е роден в Дагестан. Учи при баща си – известният музикант Янкел Мамриев, при проф. Александър Бакулов и проф. Николай Костилев в Централното музикално училище на Московската консерватория „Чайковски“, както и при проф. Сергей Доренски, при професор Арие Варди в Музикалната академия „С. Рубин“ към университета в Тел Авив и в Хановерския университет за музика, драма и медии.

В Софийската градска художествена галерия той ще изпълни творби от Р. Вагнер/Ф. Лист – Feierlicher Marsch из „Парсифал“, Walhall из „Пръстенът на нибелунгите“, O du mein holder

Художникът Иван Бахчеванов ще открие нова самостоятелна изложба живопис в родния си град Бургас на 5 септември.

Тя се казва “Плаване в непознато море” и ще бъде подредена в Културен център "Морско казино", съобщават от културната институция. 

В творчеството на Бахчеванов обикновено се преплитат митологичното, класическото и модерното пластическо изкуство, пишат домакините. Произведенията му са описвани още като поетичен експресионизъм, кинетична живопис, а трети определят Иван Бахчеванов като "четириполюсен". Това определение избира за заглавието на филма си, посветен на художника, Христо Димитров - Хиндо.

За себе самият Бахчеванов казва, че е художник на деня и нощта. През деня работи по своето монументално, публично изкуство, а през нощта рисува картините си. Сред популярните му публични творби са арката „Св. Николай Чудотворец” в

„В празничния 17 септември в залата за Временни експозиции се открива изложбата „София“. Тя е посветена на 110-годишнината от рождението на художника Владимир Мански. Представя негови творби, свързани със столицата. Програмата включва традиционните творчески ателиета на Регионалния исторически музей – София за деца между 6 и 12 години. Този път се набляга на рисуване с иновативни материали и на техники за апликиране“, разказват още организаторите.

Предвидена е и обиколка с екскурзовод, която започва от археологическото ниво на базиликата „Света София“. Беседата продължава в църквата „Света София“, палатата „Света София“, Къщата с часовника, улица „Малко Търново“. 

Българският павилион на Венецианското биенале на изкуствата тази година се радва на голям успех сред международните журналисти и посетители. Това каза комисарят на павилиона д-р Надежда Джакова.

За нас е огромно признание да бъдем отличени като един от павилионите, задължителни за посещение, което е безспорен успех за всички, отбеляза тя.

В 60-ото издание на биеналето страната ни се представя с проекта „Съседите“. Автори на инсталацията са Лилия Топузова, Джулиан Шехирян и Красимира Буцева, а куратор е Васил Владимиров. Павилионът бе официално открит на 20 април и може да бъде разгледан до края на Биеналето – на 24 ноември.

БЪЛГАРСКИЯТ ПАВИЛИОН – „ОТКРИТИЕТО НА ТАЗГОДИШНОТО БИЕНАЛЕ“

Д-р Надежда Джакова обясни, че от 17 до 19 април павилионът е посетен само от акредитирани от биеналето лица – кур

Електротехник откри древни фрески по време на ремонт във Вила Фарнезина, Рим, предаде АФП. Трите рисунки са били скрити над сводестия таван на някогашната всекидневна на Агостино Киджи (1466-1520), богат ренесансов банкер и меценат, който построява вилата в началото на XVI век.

Преди една година електротехникът Давиде Ренцони извършва проверка в част от двореца. „Отидох да взема едно фенерче и когато го включих, изведнъж видях фреските. Това беше чудо“, спомня си той пред АФП. На фреските могат да бъдат видени херумиви, облечени в бяло, нарисувани на син, червен и златен фон.

Освен тях е нарисуван и гербът на благородническата фамилия Фарнезе. Кардинал Александър Фарнезе се сдобива с вилата през 1579 г. През 1927 г. дворецът е придобит от италианската държава и е подложен на мащабна реставрация.

Откриването на фреските е част от изложба, посветена н

Произведението "Комикът" на Маурицио Кателан, представляващо банан, залепен с тиксо върху стена, се очаква да бъде продадено за повече от един милион щатски долара на търг, съобщи Пи Ей мидия/ДПА. 

Творбата раздели почитателите на изкуството и критиците, когато дебютира на шоуто Арт Базел Маями бийч през 2019 г. и оттогава бе изядена два пъти - веднъж като част от творческия пърформанс "Гладен артист" и втори път от гладен студент, който залепи кората на изядения банан на стената.

Очаква се произведението да бъде продадено на цена между един милион щатски долара и 1,5 милиона щатски долара, когато бъде предложено на търг на "Сотбис" в Ню Йорк на 20 ноември.

Преди аукциона творбата ще бъде представена на различни места в света. Първата изложба е на 28 октомври в Ню Йорк, след което ще бъде експонирана в Лондон, Париж, Милано, Хонконг, Дубай, Тайпе, Токио и

В картините всеки вижда това, което харесва или мисли. Така всеки ще намери нещо различно в произведенията ми. Това каза словашкият художник Робърт Янчович-младши. Той и баща му проф. Робърт Янчович представят изложбата Litho в галерия „Графикарт“. 

„Бих искал да благодаря на тази галерия. В света има малко такива галерии, фокусирани изключително върху графиката. В Словакия няма такава. Бих искал също да благодаря за възможността да изложа тук. Специално благодаря на Людмил Георгиев, Доротея Янева и Албена Спасова“, каза той.

Разказва, че баща му имал самостоятелна изложба в София през 90-те години. „Каза ми, че хората тук са много мили и сърдечни и беше прав“, отбелязва Янчович-младши. 

Казва, че любимата му творба винаги е последната създадена. „Тези, които са току-що завършени и се вълнувам да покажа пред п

Дончо Захариев празнува 80-годишнина с голяма изложба.

Експозицията „Нещото отвътре и мъничко отвън“ ще бъде представена от 19 ноември до 6 декември в Съюза на българските художници (СБХ) на ул. „Шипка“ 6, съобщават организаторите.

От СБХ отбелязват, че макар изложбата да е юбилейна, не е ретроспекция, произведенията са от последните години.

„Това е напълно основателно, защото авторът почти всеки ден е в ателието си, рисува и гледа напред. Дончо Захариев е добре познат на публиката от многобройните му самостоятелни изложби и участия в колективни прояви както на групата на пернишките художници, така и на национално и международно ниво“, разказват от екипа.

В навечерието на настоящата си изложба той споделя случки, истории и срещи, разказва за трудностите, на които е благодарен, защото са го направили по-силен и неотстъ

В този ден Регионалният исторически музей – София си партнира с Централните хали в две инициативи. Първообразът на герба на столицата, притежание на Музея, се излага в експозиционното пространство на Халите. Освен това Халите са домакин на събитие, представящо изложбата „Истории зад фасадите“ и дискусия с екипа, отбелязват още организаторите.

„Археологическият парк „Западна порта на Сердика“ се превръща в сцена на визуалния танцов пърформанс „Граници на реалността“ на Derida Dance Center“, посочват още от екипа.

/ВСР

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Скарлет Йохансон празнува юбилея си заедно със своя брат близнак
Рапърът Ръс ще има концерт у нас
Лили Иванова: Този концерт беше по-специален
Мартин Геновски: Исках да създам филм, който да вълнува публиката и да е за цялото семейство
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Под прожектора
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.